لینک دوستان

دوجام مي‌گيريم و آنها را به روح پدرم تقديم مي‌كنم / آتيلا حجازي: رفتن فرهاد برنامه‌هاي كادر فني را برهم مي‌زند

سپاهان از نظر من شايسته تر از ساير تيم‌ها است اما به طور كلي جذب بازيكنان خوب ليگ توسط استقلال باعث ضعيف‌تر شدن ديگر تيم‌ها شد

 

Atila Hejazi  نيم فصل نخست به پايان رسيد. آتيلا حجازي كه از اعضاي كادر فني استقلال محسوب مي‌شود با توجه به فاصله امتيازي استقلال با ساير رقبا تيم خود را شايسته عنوان قهرماني مي‌داند. فرزند اسطوره باشگاه استقلال در گفت‌وگو  با ایران ورزشی به ارزيابي استقلال در نيم فصل و البته جدايي فرهاد مجيدي مي‌پردازد.


با 6 امتياز اختلاف صدرنشين نيم فصل اول لقب گرفتيد.
بله، خدا را شكر البته مي‌شد با 9 امتياز اختلاف هم قهرمان نيم فصل شويم. اعتقاد دارم اگر بازي با صنعت نفت آبادان را مي‌برديم الان با 9 امتياز اختلاف در صدر قرار داشتيم.
ليگ ضعيف شده يا شما قوي‌تر كه اين اختلاف به وجود آمده؟
هر دو. احساس مي‌كنم جز سپاهان تيم ديگري نمي‌تواند استقلال را در قهرماني اذيت كند. سپاهان از نظر من شايسته تر از ساير تيم‌ها است اما به طور كلي جذب بازيكنان خوب ليگ توسط استقلال باعث ضعيف‌تر شدن ديگر تيم‌ها شد. ما در فصل نقل و انتقالات عالي كار كرديم كه اين حاصل تلاش و زحمات آقاي فتح‌ا...زاده است.
به جز اين موارد چه دلايلي باعث برتري استقلال نسبت به ساير رقبا شده است؟
به جرات مي‌توانم بگويم استقلال تاكنون كادر فني به همدلي اين كادر را در اختيار نداشته است. در كادر فني استقلال آرامش حاكم است. ما 5 نفر ارتباط بسيار خوبي با هم برقرار كرديم كه اين يك حسن بزرگ محسوب مي‌شود.
اما به هر شكل داشتن ابزار كافي از نظر شما مهمترين دليل در راه قهرماني عنوان شد.
بله، حتي معتقدم داشتن بازيكن خوب از داشتن كادر فني خوب مهمتر است. نمي‌گويم ما كاري نكرديم اما عين واقعيت است كه بگوييم استقلال به خاطر داشتن چهره‌هاي شاخص الان اينجاي جدول قرار دارد.
با اين تفاسير كسب دو جام پيش‌رو نمي‌تواند براي استقلال چندان دشوار باشد.
دقيقا همين طور است. هيچ تيمي شايسته تر از استقلال نيست. احساس مي‌كنم استقلال امسال دو جام مي‌گيرد و اين جام‌ها را آخر فصل به روح پدرم تقديم مي‌كنيم.
اما فرهاد مجيدي قرار است به زودي جدا شود. رفتن او مشكلات زيادي براي استقلال ايجاد خواهد كرد.
فرهاد يكي از تاثيرگذارترين بازيكنان ليگ است. بچه‌ها به او خيلي عادت كرده بودند. اميدوارم مجيدي از تصميمي كه گرفته منصرف شود و هر چه زودتر به تمرين‌هاي استقلال برگردد. ما حساب ويژه‌اي روي مجيدي كرده‌ بوديم. قطعا رفتن او برنامه‌هاي كادر فني را برهم خواهد زد. اميدوارم او برگردد.

[ سه شنبه بیست و نهم آذر ۱۳۹۰ ] [ 23:9 ] [ Mohammad.E ]

مدافع ترينيداد‌وتوباگويي در باشگاه استقلال

مدافع اهل ترينيداد توباگو امروز براي مذاکره در باشگاه استقلال حاضر شد.


     به نقل از سایت باشگاه استقلال، مدافع توباگویی مدنظر استقلالی‌ها امروز در محل باشگاه حاضر شد. با حضور فتح‌الله‌زاده، علی نظری‌جویباری، منصور پورحیدری، علی امیری،‌مدافع توباگویی و مدیر برنامه‌اش جلسه‌ای در خصوص پیوستن وی به استقلال صورت گرفت.
 قرار است این بازیکن در تمرینات تیم حاضر شود تا در صورت تأیید کادرفنی با استقلال قرارداد امضا کند.

 

[ سه شنبه بیست و نهم آذر ۱۳۹۰ ] [ 18:16 ] [ Mohammad.E ]
روزنامه استقلال 28 آذر 1390

[ دوشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۰ ] [ 13:4 ] [ Mohammad.E ]
اختصاصي استقلالي -ديروز خبر جدايي فرهاد مجيدي از تيم استقلال ، هواداران اين تيم را در بهت عجيبي فرو برده و شيريني قهرماني نيم فصل (كه با يك نتيجه خوب و فاصله امتيازي مطمئن به دست آمد ) را به كام ايشان تلخ كرد . در همين چند ساعت گذشته تقريبا تمامي رسانه هاي گفتاري و ديداري و نوشتاري تحت تاثير اين تصميم ناگهاني و واكنش همگاني طرفداران چند ده مليوني استقلال قرار داشته اند كه نشان از محبوبيت بي حد وحصر اين بازيكن ارزنده و با اخلاق كشورمان دارد .البته نتايج آمار نظر سنجي فدراسيون آمار فيفا كه اخيرا برگزار شد و فرهاد مجيدي را با با لاترين درصد آرا و با اختلافي فاحش با لقب پر طرفدارترين بازيكن فوتبال جهان ( البته تا اين مرحله ) معرفي كرد نيز سند ديگري بر ميزان محبوبيت وي ميباشد . اما به راستي چه عامل يا عواملي باعث اين ميزان محبوبيت (كه شايد در تاريخ فوتبال كشورمان كم نظير باشد) شده است . البته جمع آوري تمامي مجموعه عوامل ، نياز به يك نظر سنجي گسترده و تحقيقات فراوان دارد اما با كمي مرور اخبار و اطلاعات و حواشي اطراف اين بازيكن ميشود به بعضي از ان عوامل دست پيدا كرد .

اما اين كه چرا فرهاد مجيدي به اين ميزان محبوبيت دست پيدا كرده است :

· چون درهر تيمي كه بوده ( چه داخلي و يا خارجي ) در سطح فني بسيار خوب و در اكثر مواقع محور اصلي طراحي تاكتيك تيم بوده و هيچگاه از هيچ تيمي اخراج نشده است.

· چون تعصب به پيراهن را در همين عصر حرفه اي شدن تيمها را فراموش نكرده و پول اولويت اول او نبوده و نيست .

· چون در هيچ مقطعي (حتي زماني كه به حق يا ناحق نيمكت نشين بوده)هيچ حاشيه اي را براي هيچ تيمي نميسازد.

· چون براي بازيكنان يك نماينده خوب در برابر مديران و يك نماينده عالي براي مديران در بين بازيكنان و يك كاپيتان به تمام معنا واقعيست .

· چون حتي با هفت سال زندگي در خارج از كشور ، همواره زندگي سالم و بي حاشيه اي را داشته است و هيچ مورد سوئي در پرونده اخلاقيش ديده نميشود.

· چون غرور بيجا در وي جايي نداشته و هميشه در كنار هواداران بوده است . اين علاقه شديد اگر دو جانبه نبود قطعا به اين عمق و وسعت منتج نميشد

· چون در تمامي مصاحبه ها و حتي اعتراضاتش در زمين و يا خارج از زمين ادب را زير پا نميگذارد

· چون هواداران يادشان نميايد كه ديده باشند كه وي همانند بسياري از بازيكنان نامي ، از سر عصبانيت به بطري آب يا بازيكن حريف يا بازيكن خودي ضربه اي زده باشد.

· چون با احترام به مربي و بزرگتر تيم ، اخلاق را به ديگر بازيكنان و با حمايت از بازيكنان جوان ، اعتماد به نفس را در آنها زنده ميكند

· چون بزرگي را نه به هيكل و سن ، بلكه با بزرگواري و بزرگ منشي و گذشت نشان ميدهد .

· چون خاطرات شيريني كه براي هواداران (خصوصا در دربي ها ) ايجاد كرده ، شايد تكرار شدني نباشند .

· چون هيچ وقت نميگذارد كه بازيچه و ملعبه تعدادي خبر نگار مغرض قرار گرفته و سكوت عاقلانه را به حاشيه سازي هاي كودكانه ترجيح ميدهد .

· چون هيچ وقت مصلحت تيم را فداي خود ، اخلاق را فداي نتيجه و گذشته را فداي آينده نميكند .

· چون مرزهاي ميان جديت و خشونت ، شوخي و لودگي ، شاگردي و استادي و همچنين زندگي و شغل خود را رعايت ميكند .

· چون دست پرورده مكتب استقلال و بزرگ شده در كنار بزرگ مرداني مانند حجازي و پورحيدري بوده و هست .

· چون با احترام به حريف ، ديگران را مجاب به احترام گذاشتن به خود كرده است .

· چون حرف خود را نه با كري خواني خارج از زمين بلكه با هنرنمايي در مستطيل سبز نشان ميدهد.

· چون نوع خوشحالي كردنش ايمان به خدا ، عشق به پيراهن و انگيزه فراوانش را تداعي ميكند

· چون هنوز هم كه هنوز است حجب و حياي يك پسر بچه 16ساله ، ادب يك مرد 30 ساله ، پختگي يك مرد ميانسال و شور و نشاط يك بازيكن 20 ساله را همزمان داراست .

و كلام آخر اينكه

· چون واقعا ..... دوست داشتني بوده و هست .

نويسنده : فرامرز رضي پور


باشگاه الجزیره حاضر است مبلغ 2 میلیارد تومان به فرهاد بدهد. اما این تنها بخشی از پیشنهاد باشگاه اماراتی بود. آن ها پذیرفته بودند که محل اسکان فرهاد را در یکی از بهترین مناطق شهر دوبی تامین کرده و یک خودوری آخرین مدل BMW هم به او بدهند.

به گزارش اولین پایگاه تخصصی فوتبال پارس فوتبال دات کام، ابتدای فصل یازدهم بود که باشگاه الجزیره امارات پیشنهاد بسیار خوبی به کاپیتان استقلال داد. این باشگاه ثروتمند اماراتی در نامه ای به فرهاد مجیدی از او خواسته بود برای حضور در دو فصل پیش رو به این تیم ملحق بشود. باشگاه الجزیره حاضر بود مبلغ 2 میلیارد تومان به فرهاد بدهد. اما این تنها بخشی از پیشنهاد باشگاه اماراتی بود. آن ها پذیرفته بودند که محل اسکان فرهاد را در یکی از بهترین مناطق شهر دوبی تامین کرده و یک خودوری آخرین مدل BMW هم به او بدهند. اما قرارداد فرهاد یک بند فوق العاده داشت. باشگاه امارتی در ازای هرگلی که کاپیتان آبی ها می زد مبلغ قابل توجهی را می پرداخت.

همه این ها را در نظر بگیرید تا به یک نکته مهم دیگر نیز دست یابید. باشگاه الجزیره در کمال ناباوری در آخرنامه بلند بالای خود به مجیدی نوشته بود: آقای کاپیتان هر مبلغی که لازم باشد برای اخذ رضایت نامه شما از باشگاه استقلال پرداخت خواهد شد! شاید اگر فرهاد مجیدی اجازه می داد دوست رسانه ای اش آن پیشنهاد را منتشر کند امروز محبوبیت او میان هواداران بیشتر از این هم می شد اما فرهاد در پاسخ به خواسته دوستش گفت: «منتی سراستقلال نمی گذارم. من به خاطر هوادارن می مانم.» اما اکنون فرهاد مجیدی به دنبال جدایی از استقلال است. آیا او می خواهد به باشگاه متمول الجزیره برود؟ باشگاهی که تنها به یکی از بازیکنان برزیلی خود مبلغ 12 میلیون دلار پول داده است؟ برخی ها طی روزهای اخیر درباره فرهاد و اینکه مقصد بعدی او کجا است اقدام به گمانه زنی های فراوان کرده اند اما به واقع هیچ کس هنوز نمی داند مقصد آقای کاپیتان کجا است. بعید نیست مجیدی که باشگاه الجزیره که به او گفته بود: «هر زمان بخواهی می توانی به خانه ات بیایی! برود.»

فرهاد درباره مقصد خود پای سفر به امارات حرفی نزده اما یکی از نزدیکان او می گوید چند روز پیش باشگاه الجزیره دوباره همان پیشنهاد را برای او فکس کرده و اعلام کرده مبلغ و شرایط قبلی با وجود گذشت 7 ماه همچنان سرجایش باقی است و مالک باشگاه مصر به حضور اوست.
جالب اینکه می گویند العین هم وارد کورس با الجزیره شده و به محض شنیدن خبر جدایی فرهاد از استقلال پیشنهادی 2 میلیاردی را مطرح کرده است. به هر حال وجود چنین مشتریان پروپا قرص و متمولی هر ستاره ای را وسوسه می کند به اضافه اینکه مجیدی در امارت هم بسیار محبوب بوده و هست.

[ یکشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۰ ] [ 22:48 ] [ Mohammad.E ]
دیگه حتی اشکامم در نمیاد......واقعا دارم داغون میشم......این دوروز برام مثه هزاااااااااااااااااااااار سال گذشته......

ازته ته دلم از خدا میخوام یکاری کنه که فرهاد نره......

این متن رو هم از استقلالی کش رفتم! خیلی قشنگ بود گفتم بزارمش تا اونایی که نخوندنش بخونن
سلام کاپیتان خوبی؟؟؟
حال پسرت خوبه؟؟؟خونوادت همه خوبن؟؟؟

راستی شنیدیم داری میری…درسته؟؟؟
ما رو قابل ندونستی به خودمون بگی؟؟؟ باید خبرشو تو روزنامه هایی بخونیم که میگی دروغ مینویسن؟؟؟
میخوای کجا بری یدفه؟؟؟ رفیق نیمه راه داری میشی ها کاپیتان…
… … امروز استقلال برد ولی خوشحال نشدیم…اخه چیکار کنیم کاپیتان داره میره…هفت مقدس داره میره…

میدونی الان که دارم مینویسم صورتم اشکی اشکیه…
اخه دیگه نمیخوام برم استادیوم…دیگه نمیشه داد بزنم فرهاد دوستت دارم…
امسال واست برنامه چیده بودیم آقای گلی تو لیگ تو آسیا…میخواستیم تو جام های قهرمانیمونو ببری بالا سرت…باش…
چرا خودت نمیای تیر خلاصو بزنی اگه میخوای بری بیا زود تیر خلاصو بزن به قلبمون…
اگرم نمیری بگو تا صبح جشن بگیریم…
ولی انگار تصمیمتو واسه رفتن گرفتی…
ولی نمیشه بمونی؟؟؟
حتی اگه خواهش کنیم؟ التماس کنیم؟ گریه کنیم چی؟؟ بازم نمیمونی؟؟؟

باشه برو هر جای دنیا هر جا هستی دلمون همگی اونجاست…
دیدی عاشقا به عشقشون که داره میره میگن هیچ کس جاتو تو قلبم نمیگیره…
هیچ کس جاتو نمیگیره…

خداحافظ فرهاد

من هم ازت خداحافظی میکنم .خوشبختانه خوب بود یک باردیدمت و بعدمیخوای بری.امیدوارم یک روزی برگردی و سرمربی استقلال بشی.

یک گلایه ازت دارم.خیلی نامردی که بدون خداحافظی داری میری لااقل یک چیزی میگفتی که این همه غم نداشته باشیم.

[ یکشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۰ ] [ 22:35 ] [ Mohammad.E ]

وداع تلخ با فرهاد مجيدي/بدرود کاپیتان زیبا

كاش فرصتي براي گفت‌وگو باشد تا از او سوال كنيم چرا؟ چرا فرهاد در حالي كه مي‌تواند در تيم هميشگي و مورد علاقه‌اش از فوتبال وداع كند چنين دست به ماجراجويي مي‌زند

ستاره دوست‌داشتني استقلال آهنگ  جدايي سر داده است. اين تصميمي ناگهاني از فرهاد مجيدي است كه به دلايلي قصد دارد براي ادامه فوتبال به كشورهاي عربي برود. فرهاد بازيكني معتصب و جذاب براي هواداران استقلال است كه بهترين گلزن اين تيم نيز محسوب مي‌شود.

او اگر چه تنها ستاره استقلال نبود اما بلافاصله بعد از قهرماني نيم فصل بار سفر را به سمت سواحل جنوبي خليج فارس خواهد بست. براي آبي‌ها جدايي از اين ستاره دشوار است و براي ليگ برتر ايران از دست دادن يكي از ستارگان واقعي‌اش تقريبا غيرقابل جبران. او كه از امارات به استقلال آمد بعد از دو فصل حاشيه‌نشيني ناگهان عنان كار را در دست گرفت و تبديل به همان بازيكني شد كه يك نسل قبل در استقلال دل از همه مي‌برد.

مجيدي كه مظلومي نيز با ناراحتي از جدايي‌اش حرف زد شايد در آخرين لحظه قيد  جدايي را بزند اما چيزي كه فعلا به نظر مي‌رسد اين است كه او تصميمش را گرفته، كاش فرصتي براي گفت‌وگو باشد تا از او سوال كنيم چرا؟ چرا در حالي كه مي‌تواند در تيم هميشگي و مورد علاقه‌اش از فوتبال وداع كند چنين دست به ماجراجويي مي‌زند.

شما هم مي‌توانيد نظرات خود را در اين‌باره بنويسيد. اينكه آيا جدايي مجيدي ضربه بزرگ به استقلال خواهد بود يا اين تيم مهره كافي براي جايگزيني كاپيتان دارد. راستي بازوبند كاپيتاني از بازوي اين چهره دوست‌داشتني به دست كدام بازيكن بسته خواهد شد، بازيكني كه بخشي از جذابيت‌هاي كهكشاني‌هاي فوتبال ايران بود؟مجیدی برای نشست با باشگاه نماند/ فرهاد بعد از بازی به امارات رفت

لیگ برتر - جلسه کمیته فنی استقلال بدون حضور فرهاد مجیدی تشکیل شد.

به گزارش خبرآنلاین ؛ فرهاد مجیدی که تصمیمش برای رفتن به امارات را درست مثل قصه خداحافظی از تیم ملی ناگهانی اعلام و بعد هم خیلی زود اجرا کرد. کاپیتان استقلال که دیروز اعلام شد تصمیم دارد در نیم فصل از استقلال برود ، بعد از پایان بازی نیم فصل ، حتی برای برگزاری جلسه با استقلالی ها نماند. او بامداد یکشنبه ، به دبی رفت تا در کنار خانواده اش باشد. مجیدی بعد از بازی ، پیراهنش را به میان هواداران استقلال انداخت و رفت. او ساعاتی بعد ، به دلیل اینکه از قبل برای سفر دبی برنامه ریزی کرده بود همراه با برادرش فرزاد به فرودگاه امام خمینی رفت و تهران را ترک کرد.

هم اکنون جلسه مسئولان استقلال در دفتر مدیر تیم برگزار شده و درحالی که قرار بود مجیدی هم مهمان این نشست باشد ، او به دلیل سفر امارات در این نشست حضور ندارد. با جدایی قریب الوقوع مجیدی ، مسئولان استقلال به دنبال ترمیم تیم شان در نیم فصل دوم هستند.   فتح الله زاده امیدوار است مجیدی پس از چند روز استراحت در دبی از جدایی منصرف شود و بپذیرد تا پایان فصل استقلالی بماند.

[ یکشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۰ ] [ 13:16 ] [ Mohammad.E ]
http://up.vatandownload.com/images/ieuvdrkmb09j6qwoae3.jpg

[ شنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۰ ] [ 22:58 ] [ Mohammad.E ]

به خدا این اخرین اپم هست درصورتی که فرهادازاس اس بره.وقتی فرهادبره نه عشقی هست و نه غیرتی.خدایا لطفی کن فرهاد نره.اگرفرهادبره کی جام بالا میبره ؟بازیکنا ی پولکیمون.هرچند که فرهاد برای پول به امارات میخواد بره.فرهادمجیدی شاید ندونی بااین حرفی که زدی میخوای بری همه ی استقلالیا روناراحت کردی.اگرتوبری پوستر توی اتاق ها کی میشه؟اگرتوبری الگوی غیرت واسه ی ما چی میشه؟اگرتوبری اتیش زدن لنگی چی میشه؟و.......  .

حاجی یادت باشه فرههههههههههههههههههههههههههههاد باید باشههههههههههه

فرهاد مجیدی در آستانه جدایی از استقلال/ تکلیف کاپیتان فردا مشخص می‌شود

لیگ برتر - فارس نوشت:

مدیرعامل باشگاه استقلال از مشخص شدن تکلیف جدایی یا ماندن فرهاد مجیدی در جلسه روز آینده خبر داد.
تیم استقلال امروز در حالی به مصاف نفت تهران می رود که شایعاتی پیرامون جدایی فرهاد مجیدی از این تیم پس از پایان بازی امروز شنیده می شود.گفته می شود مجیدی به دلیل مشکلات شخصی و حضور در کنار فرزندانش قصد دارد راهی امارات شود و فوتبال خود را در این کشور دنبال کند.در همین زمینه منصور پورحیدری سرپرست تیم استقلال گفت: از این موضوع اطلاعی ندارم. مجیدی در مدتی که تمرینات تعطیل است این اجازه را گرفته که به امارات برود اما صحبتی برای جدایی از استقلال نکرده است.
علی فتح الله زاده مدیرعامل باشگاه استقلال در این خصوص گفت: مجیدی به دلیل شرایط فرزندش خواستار جدایی از استقلال و رفتن به امارات شده و به همین دلیل این موضوع را مطرح کرده است. باید در این خصوص با کادرفنی و پرویز مظلومی صحبت کنیم و پس از جلسه فردا در این باره نظر می دهیم.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا صحت دارد مجیدی بعد از بازی امروز از جمع آبی پوشان جدا خواهد شد، گفت: در حال بررسی موضوع هستیم و هنوز چیزی مشخص نیست. اول باید جلسه بگذاریم تا صحبت ها را بشنویم.
مدیرعامل باشگاه استقلال همچنین در خصوص درگیری با یک فرد ناشناس که امروز در محل اردوی این تیم به وجود آمده بود، گفت: مسئله خاصی نبود و یک شخص مزاحمت ایجاد کرد که بلافاصله مشکل حل شد و او را از اردو بیرون کردیم.
 

[ شنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۰ ] [ 22:4 ] [ Mohammad.E ]

روزنامه استقلال 26 آذر 1390

[ شنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۰ ] [ 13:0 ] [ Mohammad.E ]

سبقت کاپیتان استقلال از کاپیتان پرسپولیس/مجیدی محبوب‌تر از کریمی

فوتبال جهان - ایسنا نوشت:

کاپیتان استقلال از کاپیتان پرسپولیس در نظرسنجی فدراسیون جهانی تاریخ آمار فوتبال در معرفی محبوب‌ترین بازیکن سال 2011 در قاره آسیا پیشی گرفت. در شرایطی که در مرحله نخست نظرسنجی انتخاب محبوب‌ترین بازیکن سال 2011 در قاره آسیا علی کریمی با 134 هزار و 898 رای محبوب‌ترین بازیکن قاره بود، در مرحله دوم این نظرسنجی فرهاد مجیدی کاپیتان استقلال با 266 هزار و 788 رای در مقابل 243 هزار و 106 رای علی کریمی به عنوان محبوب‌ترین بازیکن سال قاره آسیا معرفی شده است. این در حالی است که یاسر القحطانی مهاجم تیم عربستان هم با اختلافی زیاد و با 67 هزار و 116 رای در رده سوم قرار گرفته است.

این مرحله از نظرسنجی از 30 نوامبر تا 15 دسامبر برگزار شد و مرحله سوم تا پایان دسامبر ادامه خواهد داشت و نتیجه‌ نهایی در پایان سال جاری میلادی اعلام خواهد شد.

در اروپا هم اردان توران بازیکن تیم ملی ترکیه و باشگاه اتلتیکو مادرید، کریستینانو رونالدو بازیکن پرتغالی رئال مادرید و دیمیتار برباتوف مهاجم بلغارستانی منچستریونایتد در رده‌های اول تا سوم قرار گرفتند.

[ جمعه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۰ ] [ 14:25 ] [ Mohammad.E ]

گزارش تمرين امروز استقلال

آخرين تمرين تيم استقلال قبل از بازي با نفت درحالي برگزار شد که سرمربي اين تيم به خاطر در اختيار نداشتن مهره‌هايش ابراز نگراني کرد.


تیم فوتبال استقلال آخرین تمرین خود را قبل از دیدار با نفت تهران از ساعت ۱۲ امروز در ورزشگاه دستگردی برگزار کرد.

در ابتدای تمرین امروز پرویز مظلومی شاگردانش را جمع کرد و از آنها خواست در دیدار فردا که آخرین دیدار نیم فصل اول محسوب می‌شود، با تمام قوا مقابل نفت تهران به میدان برود.

* غیبت میلاد میداودی، خسرو حیدری و مهدی امیرآبادی نشان‌دهنده این مسئله بود که این سه بازیکن قطعا در دیدار فردا در لیست ۱۸ نفره استقلال حضور نخواهند داشت. مصدومیت این ۳ بازیکن باعث نگرانی پرویز مظلومی شده و سرمربی استقلال بابت نداشتن و کمبود مهره در دیدار فردا نگران است.

* حنیف عمران‌زاده با ماسک در تمرین امروز شرکت کرد. این بازیکن کمی دچار سرماخوردگی بود و به همین علت از ماسک استفاده می‌‌کرد.

* سرمربی تیم استقلال در اواسط تمرین با کادر پزشکی این تیم صحبت کرد تا آخرین وضعیت مجتبی جباری را جویا شود. این بازیکن در تمرینات تاکتیکی امروز شرکت نکرد ولی صحبت‌های سرمربی و تلاش کادر پزشکی و مربی بدنساز استقلال نشان می‌داد که این بازیکن در مقابل نفت تهران به میدان می‌رود. جباری در اواخر تمرین دقایقی با پورحیدری نیز به صحبت پرداخت.

* یکی دیگر از نکات قابل توجه تمرین امروز پا به توپ شدن هنکه مربی آلمانی استقلال بود زیرا او در کنار دیگر بازیکنان به فوتبال دستگرمی پرداخت.

* در تمرین امروز آبی‌پوشان تنها ۱۰ نفر از هواداران این تیم حضور داشتند.

* دویدن دور زمین، آقا وسط و تمرین چارچوب‌شناسی از برنامه‌های تمرینی امروز استقلال بود.

تیم استقلال فردا از ساعت ۱۶:۱۵در ورزشگاه آزادی به مصاف نفت تهران می‌رود.

[ جمعه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۰ ] [ 14:17 ] [ Mohammad.E ]

يک‌چهارم نهايي جام حذفي فوتبال

شهرداري ياسوج حريف استقلال شد

تيم فوتبال شهرداري ياسوج در ضربات پنالتي برابر فولاد به برتري رسيد و حريف استقلال تهران شد. دیدار تیم‌های شهرداری یاسوج و فولاد خوزستان در مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی فوتبال که در 90 دقیقه وقت قانونی به تساوی یک بر یک تمام شده بود،‌ به وقت‌های اضافه کشیده شد تا 2 تیم شانس خود را در این دقایق امتحان کنند، اما 30 دقیقه وقت اضافه هم برای مشخص شدن تیم برنده کافی نبود و بازی به ضربات پنالتی کشیده شد.

در ضربات پنالتی شهرداری با برتری 5 بر 3 به برتری رسید و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت و حریف استقلال تهران شد.

شهرداری یاسوج در دیدار گذشته خود در جام حذفی مقابل تراکتورسازی هم در ضربات پنالتی به برتری رسیده بود. این در حالی که فولاد در ضربات پنالتی تاکنون تیمی ناکام بوده و این بار نیز شکست خورد.

داور این دیدار محمود رفیعی بود. وی به علی سلیمی، عبدالله کرمی و رینالدو از فولاد کارت زرد نشان داد.

[ پنجشنبه بیست و چهارم آذر ۱۳۹۰ ] [ 22:49 ] [ Mohammad.E ]

غيبت ميداودي، حيدري و اميرآبادي در تمرين استقلال

گزارش تمرين امروز استقلال

پرويز مظلومي در تمرين امروز با بازيکنان تيمش در پشت درهاي بسته جلسه‌اي برگزار کرد.


   استقلال یک روز پس از شکست خانگی 2 بر یک مقابل صنعت نفت آبادان از ساعت 13 امروز در ورزشگاه دستگردی تمریناتش را پیگیری کرد. تمرین پرویز مظلومی جلسه‌ای 15 دقیقه‌ای را پشت درهای بسته با بازیکنان برگزار کرد و از بازیکنان تیمش خواست درباره شکست روز گذشته صحبت کنند.

سرمربی استقلال در جلسه امروز از بازیکنانش خواست با جدیت برای دیدار با نفت تهران تمرینات خود را دنبال کنند تا دیدار آخر نیم فصل لیگ برتر برابر نفت تهران را با موفقیت پشت سر بگذارند.

* مسئولان ورزشگاه دستگردی در حال تعویض نیمکت‌های این استادیوم هستند و کارگران در حین تمرین استقلال مشغول کار و تعویض نیمکت‌ها بودند.

* میلاد میداودی، خسرو حیدری و مهدی امیر آبادی به دلیل مصدومیت در تمرین امروز استقلال حضور نداشتند تا به این ترتیب این تیم با 17 بازیکن تمرینات خود را برگزار کند.

* مجتبی جباری که در دیدار در مقابل نفت آبادان غایب بود از امروز به صورت سبک در کارهای تاکتیکی شرکت کرد و تا به توپ شد.

* الونگ الونگ که مدتی با استقلال تمرین می‌کرد امروز با لباس شخصی در محل تمرین حاضر شد و تمرین نکرد. ظاهرا او هنوز بر سر امضای قرار داد با استقلال با مسئولان این تیم به توافق نرسیده است.

* بازیکنانی که در ترکیب اصلی استقلال در دیدار مقابل نفت آبادان به میدان رفته بودند پس از 30 دقیقه تمرین و ریکاوری ورزشگاه دستگردی را ترک کردند.

* پرویز مظلومی با لباس شخصی نظاره گر تمرین امروز آبی پوشان بود ضمن آنکه شاهرخ بیانی نیز در ورزشگاه دستگردی حضور داشت.

* 10 نفر هوادار استقلال از تمرین این تیم دیدن کردند.

* استقلال جهت آماده سازی برای دیدار مقابل نفت تهران تمرینات خود را فردا از ساعت 13 در ورزشگاه دستگردی دنبال خواهد کرد. این تیم روز شنبه آینده در ورزشگاه آزادی و از هفته آخر نیم فصل اول لیگ برتر به مصاف نفت خواهد رفت.

 

[ چهارشنبه بیست و سوم آذر ۱۳۹۰ ] [ 18:12 ] [ Mohammad.E ]

تيموريان بعدازباخت:نفتي‌ها خوش شانس بودند

هافبک ملي پوش تيم فوتبال استقلال خوش شانسي را عامل برتري صنعت نفت آبادان مقابل آبي پوشان تهراني عنوان کرد و گفت: اصلا خسته نبودم و با تمام توان در مقابل نفت بازي کردم.


 آندرانیک تیموریان پس از شکست 2 بر یک تیمش مقابل صنعت نفت آبادان با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: بازی بسیار خوبی بود. من این پیروزی را به نفتی‌ها تبریک می‌گویم. آبادانی‌ها از انگیزه بسیار بالایی برخوردار بودند و تلاش مضاعفی کردند تا بتوانند سه امتیاز این دیدار را کسب کنند.
 
 تیموریان خوش شانسی را عامل پیروزی نفت آبادان دانست و گفت: به نظر من نفتی‌ها خیلی خوش شانس بودند و از دو موقعیتی که بدست آوردند بهره برده و آن را به گل تبدیل کردند اما ما موقعیتهای بسیار زیادی داشتیم که با بدشانسی تمام نتوانستیم آنها را به گل تبدیل کنیم و در نهایت شکست خوردیم.
 
 هافبک تیم استقلال تهران در پایان و در خصوص این سئوال که "آیا فشار و خستگی دیدار مقابل پرسپولیس باعث شد تا در این دیدار شکست بخورید؟"، گفت: من به سایر بازیکنان تیم خود کاری ندارم اما من اصلا خسته نبودم و همه دیدند که با تمام توانم در مقابل نفت آبادان بازی کردم.
 
 شانزدهمین هفته از مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاههای کشور درحالی فردا سه‌شنبه با دیدار استقلال - صنعت نفت آبادان پیگیری می‌شود که آبی پوشان تهران حتی با یک امتیاز قهرمانی خود در نیم فصل اول مسابقات را قطعی خواهند کرد.

ميداودي: فکر نمي‌کردم ببازيم

مهاجم تيم فوتبال استقلال گفت: فکر نمي‌کرديم ببازيم اما شرايطي پيش آمد که اين نتيجه رقم خورد.


 میلاد میداودی پس از شکست 2 بر یک برابر نفت آبادان گفت: بازی خوبی انجام دادیم اما نتوانستیم از موقعیت‌هایمان به خوبی استفاده کنیم. در نیمه دوم بیش از ۱۰ موقعیت را به هدر دادیم. فکر نمی‌کردیم ببازیم اما شرایطی پیش آمد که این نتیجه رقم خورد.
 
 مهاجم استقلال در مورد اینکه چرا ضربات کاشته‌اش بی‌دقت شده، گفت: این موضوع را قبول ندارم. تمریناتم در زدن ضربات کاشته کمتر شده و این به خاطر مصدومیت و تمرینات بدنسازی که انجام می‌دهم است.
 
 میداودی گفت: عزممان را برای قهرمانی نیم فصل جزم کرده‌ایم و با پیروزی مقابل نفت آبادان به آن خواهیم رسید.
 

 

[ سه شنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۰ ] [ 22:22 ] [ Mohammad.E ]

گزارش تمرين امروز آبي‌پوشان

سرمربي تيم فوتبال استقلال در تمرين امروز به شاگردانش هشدار داد که برتري مقابل پرسپوليس را فراموش کنند و با آمادگي کامل در ديدارهاي پيش رو به ميدان بروند.


   تمرین امروز تیم فوتبال استقلال از ساعت 12 ظهر و با صحبت‌های پرویز مظلومی در ورزشگاه دستگردی آغاز شد. مهدی امیرآبادی تنها غایب تمرین امروز آبی پوشان بود و تمامی بازیکنان در تمرین حضور داشته و زیر نظر کادر فنی مراحل آماده سازی خود را جهت دیدار مقابل تیم فوتبال صنعت نفت آبادان که فردا برگزار خواهد شد، انجام دادند.

در ابتدای تمرین پرویز مظلومی حدود پنج دقیقه برای بازیکنان صحبت کرد و از آنان خواست که این دیدار را جدی گرفته و فکر نکنند که چون تیم پرسپولیس را شکست داده‌اند دیگر هیچ تیمی مقابل آنها توان مقابله نخواهد داشت. وی همچنین از شاگردانش خواست که مواظب ساقهای خود باشند تا دچار مصدومیت نشوند.

مجتبی جباری و میلاد میداوودی در این تمرین حدود 10 دقیقه به طور انفرادی دور زمین دویده و سپس همپای سایر بازیکنان در تمرینات گروهی تیم شرکت کردند.

در ابتدای تمرین امروز بازیکنان زیر نظر مولایی، مربی بدنساز تیم بدنهای خود را گرم کرده و سپس در قالب سه گروه هفت نفره به بازی آقا وسط پرداختند. در بخش بعدی تمرین بازهم آنها زیر نظر بدنساز تیم کارهای کششی و سرعتی انجام دادند و در پایان تمرین به مرور کارهای تاکتیکی که سانتر از جناحین و شوت از راه دور بود، پرداختند.

تمرین تیم فوتبال استقلال در ساعت 13:15 به پایان رسید و این تیم جهت برپایی یک اردوی یک روزه به هتل استقلال رفت. تیم فوتبال استقلال از ساعت 16:15 فردا سه شنبه در چارچوب هفته شانزدهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاههای کشور به دیدار تیم فوتبال صنعت نفت آبادان خواهد بود.
 

[ دوشنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۰ ] [ 22:14 ] [ Mohammad.E ]

ویسی گفت هرجا می خواهی برو/عنايتي :دندان پوسيده دارد به استقلال برمي‌گردد

آنها از لج امير قلعه‌نويي من را از استقلال اخراج كردند اما به هدفشان نرسيدند

borhani enayatiرضا عنايتي در استقلال! شايد به زودي اين خبر تيتر يك روزنامه‌ها بشود. طرح بازگرداندن او به استقلال روي ميز فتح‌ا...‌زاده است. 2 هفته ديگر نيم فصل نقل و انتقالات آغاز مي‌شود و بعيد نيست شايعات رنگ واقعيت به خود بگيرد و آقا رضا بار ديگر پيراهن استقلال را تن كند. مصاحبه ایران ورزشی را با این مهاجم بخوانید:
■ ■ ■
شايعه بازگشت تو به استقلال هر روز شنيده مي‌شود. خودت چه توضيح دقيق‌تري مي‌تواني براي هواداران استقلال بدهي؟
■‌‌ واقعيت اين است كه هنوز هيچ اتفاق رسمي رخ نداده است. به شخصه خيلي دوست دارم دوباره به استقلال برگردم اما از مذاكرات 2 باشگاه هيچ اطلاعي ندارم.
■‌‌ اينكه با چه كسي معاوضه مي‌شوم را نشنيدم اما براي من فرقي نمي‌كند چون مهم توافق 2 باشگاه است.
فكر مي‌كني باشگاه صباي قم به خصوص عبدا... ويسي با رفتن تو موافقت كنند؟
■‌‌ من براي حرف عبدا... ويسي ارزش و احترام زيادي قايل هستم. هر تصميمي ايشان بگيرد قبول مي‌كنم. بگويد به تو نياز دارم مي‌مانم و كارم را مي‌كنم و اگر با رفتن من موافقت كند كه دوست دارم به استقلال برگردم. آخرين بار كه با ويسي حرف زدم او گفت: «رضا اگر مي‌خواهي به استقلال بروي برو!»
جواب تو چه بود؟
■‌‌ خب، صبا هم به من نياز دارد و مي‌دانم مهره تاثيرگذاري براي اين تيم هستم. با اين حال همه چيز را به قسمت واگذار كرده‌ام. هر چه خدا بخواهد همان مي‌شود.
بازگشت تو به استقلال قطعا خبر مهمي براي رسانه‌ها خواهد بود. يادت هست روزي را كه سايت باشگاه استقلال عليه تو مطلب زشتي را نوشت؟
■‌‌ بله، به من گفتند دندان پوسيده. اما همين دندان پوسيده دارد به استقلال برمي‌گردد؛ يعني طوري كار كرده كه حالا استقلال با اين همه بازيكن خوب او را مي‌خواهد اينها براي من عزت و بزرگي است و خدا را به خاطرش شكر مي‌كنم.
سرمنشا آن مطالب چه كساني بودند؟
■‌‌ يكسري آدم آويزان كه به باشگاه استقلال لطمه مي‌زنند. مي‌بينيد كه آن آويزان‌ها از استقلال رفتند اما ما هنوز مانديم. اينجور آدم‌ها به طور مقطعي موفق مي‌شوند اما در درازمدت چهره واقعي‌شان براي همه مشخص خواهد شد. آنها از لج امير قلعه‌نويي من را از استقلال اخراج كردند اما به هدفشان نرسيدند.
الان ته دلت با كدام تيم است؟
■‌‌ خب، من بازيكن صبا هستم اما نمي‌توانم دلبستگي‌هايم نسبت به استقلال را پنهان كنم.
پس از دربي 73 چه حالي داشتي؟
■‌‌ خيلي خوشحال بودم. به هرحال تيم محبوبم استقلال است. از طرفي خوشحالي‌ام وقتي بيشتر شد كه ديدم پرويز مظلومي به چهارمين پيروزي‌اش در دربي دست يافت.
اما براي استيلي شبي تلخ رقم خورد.
■‌‌ براي استيلي خيلي ناراحتم. او مربي سالمي است. اميدوارم هر جا مي‌رود موفق باشد.

[ دوشنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۰ ] [ 15:24 ] [ Mohammad.E ]

فيزيوتراپ تيم فوتبال استقلال:

بهتر است جباري مقابل نفت آبادان بازي نکند

فيزيوتراپ تيم فوتبال استقلال گفت: با توجه به فشاري که در بازي با پرسپوليس به جباري وارد شده، از نظر پزشکي صلاح بر اين است که وي استراحت بيشتري کند و در بازي با نفت آبادان به ميدان نرود.


  اکبر رضایی در خصوص آخرین وضعیت مصدومان تیم فوتبال استقلال پیش از بازی با تیم صنعت نفت آبادان گفت: خسرو حیدری به طور متمرکز مراحل درمانی و فیزیوتراپی خود را زیر نظر من انجام می دهد و شرایط خوبی دارد. اگر کادر فنی صلاح بداند حیدری می‌تواند در بازی با صنعت نفت برای استقلال به میدان برود.

وی همچنین در خصوص مصدومیت آندرانیک تیموریان اظهار داشت: آندرانیک تیموریان نیز در کلینیک باشگاه تحت نظر ما به فیزیوتراپی می‌پردازد و مشکلی برای بازی کردن در هفته شانزدهم لیگ برتر ندارد.

فیزیوتراپ تیم استقلال با اشاره به مصدومیت مهدی امیرآبادی و میلاد میداوودی خاطر نشان کرد: میداوودی از ناحیه قوزک پای چپ در بازی با پرسپولیس آسیب دید و پس از بازی تحت درمان قرار گرفت اما مشکلی برای بازی کردن ندارد. امیرآبادی نیز از ناحیه عضله دوقلوی پای چپ دچار کشیدگی شد که روز گذشته MRI انجام داده است. در حال حاضر منتظر جواب MRI امیرآبادی هستیم که امروز مشخص می‌شود اما در شرایط فعلی صلاح نیست که او برای استقلال بازی کند.

وی در خاتمه در خصوص آخرین وضعیت مصدومیت جباری نیز گفت: با توجه به اینکه بازی با پرسپولیس در جام حذفی یک دیدار حساس برای تیم استقلال بود باشگاه از ما خواست که از نظر پزشکی شرایط حضور جباری در این بازی مهیا شود که ما نیز این کار را انجام دادیم. با توجه به فشاری که در بازی با پرسپولیس به جباری وارد شده است، از نظر پزشکی صلاح بر این است که وی استراحت بیشتری کرده و به او فشار وارد نشود اما در این خصوص کادر فنی باید تصمیم نهایی را اتخاذ کند.

شانزدهمین هفته از مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاههای کشور درحالی فردا سه‌شنبه با دیدار استقلال - صنعت نفت آبادان پیگیری می‌شود که آبی پوشان تهران حتی با یک امتیاز قهرمانی خود در نیم فصل اول مسابقات را قطعی خواهند کرد.
 

[ دوشنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۰ ] [ 13:55 ] [ Mohammad.E ]
مار کبرا باروت را آتش زد  تصوير خبر

با در نظر گرفتن وقت اضافه باید بگوییم که استقلال برنده واقعی این بازی بود. چون در وقت اضافه از پرسپولیس هیچ خبری نبود. واقعا پرسپولیس از دقیقه 90 به بعد تمام شده بود و هیچ چیزی برای ارائه نداشت. طبیعی است تیمی که صدر جدول جای دارد بلد است که بازی کند و می‌داند که 120 دقیقه وقت برای بردن دارد. استقلال با صبر و حوصله 90 دقیقه صبر کرد که پرسپولیس بازیگوش باروت‌هایش تمام شود و در وقت اضافه مثل یک مار کبرا سه بار پرسپولیس را نیش زد . در حقیقت این جنگ باروت و مار کبرا بود. پرسپولیس در 10 دقیقه اول بازی را اداره کرد و در زمین استقلال بود و یکی دو خطر هم به وجود آورد ولی برای اینکه تیمی خوب شود باید صاحب نقشه، تاکتیک، صبر و حوصله و همچنین پیگیر باشد. این خاصیت‌ها همه در استقلال جمع است و پرسپولیس بازی به بازی بدون نقشه، تاکتیک و روی مهارت‌های فردی و نه تفکر جمعی می‌خواهد بازی‌ها را ببرد و وقتی که یک گل دریافت می‌کند دیگر خود را بازنده می‌داند و پشتکار و امید به برد را از دست می‌دهد. فکر می‌کنم در طول 90 دقیقه بدون در نظر گرفتن‌ شانس‌هایی که استقلال در ضدحمله به دست آورد، دو تیم تا حدی برابر بودند. یعنی پرسپولیس تیم را بیشتر می‌چرخاند و هرچه بهتر می‌چرخاند استقلال بهتر دفاع می‌کرد. بالاخره هم جباری بهترین بازیکن حال حاضر فوتبال کشورمان که در هر بازی مهارت‌های خود را بیشتر به نمایش می‌گذارد دو گل را به ثمر رساند و گل شریفات آب پاکی را روی دست پرسپولیس ریخت. مثالی در فوتبال آلمان هست که می‌گویند: «وقتی کار به اینجاها می‌رسد این فصل بهتر است که نان‌های کوچک پخت کنیم». به نظرم تکلیف پرسپولیس هم همین است. پرسپولیس از قهرمانی دور افتاده و باید نان کوچ کتری به تنور بچسباند و سعی کند حالا که جام حذفی را از دست داده خود را در طول فصل به رده چهارم برساند که شانس شرکت در پلی‌آف آسیایی را دارد. باید صبر و حوصله بکنند و روحیه قهرمان شدن که واقعاً گوشت تن پرسپولیس را می‌کند، کنار بگذارند و هدف جدیدی را تعیین کنند و بگویند که می‌خواهیم در این فصل چهارم شویم. سعی کنند از نظر فنی بارشان را بیشتر کنند. پرسپولیس دیگر پرسپولیس قدیم نیست که طوفان به پا کند و 90 دقیقه به دروازه حریف حمله کند. می‌گویند یک کور چه می‌خواهد؟ دو چشم بینا. استقلال همیشه تیم‌هایی که 90 دقیقه حمله می‌کنند را مچاله می‌کند. نمونه‌اش ذوب‌آهن و کلاً استقلال منتظر چنین تیم‌هایی است. تعجب می‌کنم با وجود کارشناسان فنی که در پرسپولیس وجود دارد چطور از اول بازی به استقلال حمله می‌کنند؟ پرسپولیس تاکتیک اشتباهی داشت که از دقیقه یک حمله کرد باید اجازه می‌داد که استقلال بیاید ولی خودش رفت و ما دیدیم که نیمه اول چقدر استقلال شانس گل داشت چون فضای عقب پرسپولیس خالی بود . بارها گفته‌ام پرسپولیس باید تاکتیکش را عوض کند و سعی کند تیم ضدحمله‌ای باشد و خوب دفاع کند و گل نخورد تا به این شکل بازی‌ها را ببرد. سال گذشته تیم بایرن مونیخ و رئال‌مادرید و منچستریونایتد از جام باشگاه‌های اروپا حذف شدند حتی تیم‌های خوب گاهی دچار بحران می‌شوند، مهم این است که وقتی دچار بحران می‌شوند به فکر فصل آینده‌شان باشند. یعنی پرسپولیس باید از الان به زیرسازی تیمی که فصل آینده قرار است قهرمان شود بپردازد.                                                                     بهمن فروتن

[ یکشنبه بیستم آذر ۱۳۹۰ ] [ 22:45 ] [ Mohammad.E ]

بارسا باز هم رئال را برد/ کریس رونالدو آیا به عزیز محمدی گیر داده؟

فوتبال جهان - هواداران ورزشگاه برنابئو باری دیگر با چشمانی گریان از ال کلاسیکو به خانه رفتند.

به گزارش خبرآنلاین ؛ باری دیگر مورینیو و شاگردانش برابر تیم پپ گوآردیولا سر تعظیم فرو آوردند و حتی گل ثانیه 20 کریم بنزما هم سبب نشد تا شوکی به بارسا وارد شود و این تیم ال کلاسیکو را به صدرنشین لالیگا ببازد. بارسا برای جبران گل خورده در خانه حریف ، نیاز به 30 دقیقه زمان داشت تا این بار نه مسی که آلکسیس سانچز از بین دو مدافع رئال توپش را وارد دروازه ایکر کایاس کند و دلهره را به برنابئو بیاورد. رئال اما بعد از این گل ، یکپارچه حمله شد و تیم برتر میدان بود . بازی برتر اما معنایش برد نیست که یک ضد حمله ، یک ضربه از چابی که به پای مارسلو خورد و کمانه کرد ، کافی بود تا شب رئالی ها دوباره کابوس شود. آنها دوباره از حریف سنتی عقب افتادند و باید دنبال نتیجه می دویدند و این بهترین زمان بود برای مردان پپ تا ضربه مرگبارشان را هم وارد کنند. در دقیقه 66 هم این سسک فابرگاس بود که با ضربه سرش ، توپ را وارد دروازه کاسیاس کرد و کار تمام شد . رئال بازی را به همین سادگی در شبی باخت که این بار بهتر از دفعات قبل بازی می کرد. مورینیو باز بازی را باخت و این بار حرفی از مشکل داوری هم نمی تواند بیاورد . البته اگر کریس رونالدو بعد از بازی به رئیس سازمان لیگ لالیگا گیر نداده باشد و هواداران حاضر در ورزشگاه هم با خط گرفتن از بوقچی های تیم ، فریاد دایی ، دایی را علیه سرمربی تیم شان سر نداده باشند.

این هشتمین پیروزی گواردیولا در ال کلاسیکو بود و او هم برای خود رکوردی باشکوه دارد. اینکه مربی بارسا را هوادارانش چه می نامند را باید از پرویز مظلومی پرسید اما بارسا به لطف این پیروزی حالا در صدر جدول است و رئال را که یک بازی کمتر دارد ، به زیر کشیده.


این خبر سایت خبر انلاین بود.کلی تیکه بارلنگی ها کرده.

[ یکشنبه بیستم آذر ۱۳۹۰ ] [ 22:41 ] [ Mohammad.E ]
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1390/09/19/13900919173306117_PhotoL.jpg

[ یکشنبه بیستم آذر ۱۳۹۰ ] [ 18:31 ] [ Mohammad.E ]

کرار استقلالی ها را سر کار گذاشت

لیگ برتر - سایت رسمی باشگاه استقلال نوشت:

جلسه تصمیم‌گیری درخصوص وضعیت کرار جاسم، هافبک عراقی استقلال عصر امروز با حضور فتح‌اله‌زاده، مدیرعامل باشگاه استقلال، منصور پورحیدری، پرویزمظلومی، علی نظری و علی امیری برگزار شد.
در حالی که قرار بود هافبک عراقی استقلال هم در این جلسه حضور پیدا کند، اما وی هنوز به ایران برنگشته است. درنهایت مقرر شد رسیدگی به وضعیت وی به روز آینده موکول شود.طبق اعلام علی نظری، معاون باشگاه استقلال قرار است ساعت 11 فردا و با حضور مدیربرنامه‌های کرار جاسم جلسه نهایی درخصوص وضعیت وی در ساختمان باشگاه استقلال برگزار شود.

[ یکشنبه بیستم آذر ۱۳۹۰ ] [ 18:19 ] [ Mohammad.E ]

اخبار کوتاه از نفت آبادان

نشست خبري مظلومي و کاستا فردا ساعت 14

نشست خبري مظلومي و کاستا فردا ساعت 14 برگزار مي‌شود.


     تیم نفت آبادان برای رویارویی با استقلال فردا صبح ساعت ۱۰ به تهران پرواز می کند. این تیم پس از حضور در فرودگاه در زمین مهرآباد تمرین خود را برگزار می کند.
آلبرتو کاستا سرمربی پرتغالی نفت پس از این تمرین برای حضور در نشست خبری راهی سازمان لیگ می شود. نشست خبری کاستا و مظلومی ساعت ۱۴ فردا برگزار می شود.
دیدار تیم های استقلال و نفت آبادان سه شنبه ساعت ۱۶:۱۵ در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

* تیم نفت آبادان برای بازی با آبی پوشان بازیکن مصدوم و محروم ندارد. پیش از این گفته می شود فونیکه‌سی مهاجم اهل مالی این تیم سه اخطاره است اما این بازیکن دو اخطاره است و مشکلی برای بازی ندارد.

* با توجه به اینکه کاستا از مسئولان باشگاه خواستار سه بازیکن در پست های دفاع، هافبک و مهاجم شده مدیران نفت در حال مذاکره با چند بازیکن ازبکستانی و چند بازیکن داخلی که خارج از ایران بازی می‌ کنند هستند.


جلسه نتيجه مسئولان استقلال

وضعيت جاسم کرار با تيم استقلال فردا مشخص خواهد شد.


    به نقل از سایت باشگاه استقلال، جلسه تصمیم‌گیری در خصوص وضعیت جاسم کرار، هافبک عراقی استقلال عصر امروز با حضور فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل باشگاه استقلال، منصور پورحیدری، پرویزمظلومی، علی نظری و علی امیری برگزار شد.

در حالی که قرار بود کرار هم در این جلسه حضور پیدا کند، اما وی هنوز به ایران بازنگشته است. در نهایت مقرر شد رسیدگی به وضعیت وی به روز آینده موکول شود. طبق اعلام علی نظری، معاون باشگاه استقلال قرار است ساعت 11 فردا و با حضور مدیربرنامه‌های کرار جاسم جلسه نهایی در خصوص وضعیت وی در ساختمان باشگاه استقلال برگزار شود.

 


 

[ یکشنبه بیستم آذر ۱۳۹۰ ] [ 18:3 ] [ Mohammad.E ]

گزارش تمرين امروز آبي‌پوشان

بازيکنان استقلال پاداش برتري برابر پرسپوليس را گرفتند.


      تیم فوتبال استقلال دو روز بعد از پیروزی در دربی هفتاد وسوم جهت آماده سازی برای ادامه رقابت‌های لیگ برتر و دیدار مقابل نفت آبادان از ساعت ۱۲ امروز تمرینات خود را پیگیری کرد.

* قبل از آغاز تمرین امروز علی امیری معاون باشگاه استقلال در ورزشگاه دستگردی حاضر شد و از بازیکنان خواست رسیدهای پاداش دربی را امضا کنند. پاداش‌های پیروزی استقلال مقابل پرسپولیس در جام حذفی از یک میلیون تومان تا ۳ میلیون تومان به حساب بازیکنان این تیم واریز شده است.

* در تمرین امروز بازیکنان زیادی غیبت داشتند. آرش برهانی، فرهاد مجیدی، مهدی امیرآبادی، کیانوش رحمتی، میثم حسینی، آندو تیموریان و پژمان منتظری در تمرین امروز شرکت نداشتند.

* مجتبی جباری در تمرین امروز استقلال حضور پیدا کرد و زیرنظر کادر پزشکی این تیم به تمرین پرداخت. این بازیکن بعد از نیم ساعت محل تمرین را ترک کرد.

* میلاد میداودی به همراه مربی بدنساز آبی پوشان تمرینات اختصاصی را پشت سر گذاشت.

* در تمرین امروز آبی پوشان تماشاگری حضور نداشتند و چند نفر از طرفداران این تیم به صورت پراکنده در ورزشگاه حاضر بودند و پس از دقایقی این محل را ترک کردند.

* قبل از اینکه مجتبی جباری محل تمرین را ترک کند پرویز مظلومی دقایقی با این بازیکن صحبت کرد و شرایط وی را جویا شد.

* مهدی رحمتی از جمله بازیکنانی بود که به تمرین اختصاصی پرداخت. این بازیکن پس از یک ساعت دویدن دور زمین ورزشگاه دستگردی را ترک کرد.

* دویدن دور زمین گرم کردن با توپ فوتبال در نیمی از زمین و بازی آقاوسط اصلی‌ترین برنامه‌های تمرینی امروز آبی‌پوشان بود.

*در حین بازی دستگرمی حنیف عمران‌زاده پس از برخورد با یکی از بازیکنان از شدت درد به خود پیچید به شکلی که ظاهرا با مصدومیتی جدی روبه‌رو شده اما پس از حضور پزشکان از جای خود بلند شد و به تمرین ادامه داد.

* یکی دیگر از نکات قابل توجه تمرینات امروز حضور بهتاش فریبا در بازی دستگرمی بود و مربی استقلال در این سن و سال در کنار بازیکنان جوان این تیم تمرین کرد.

* خسرو حیدری که دوران مصدومیت را پشت سر گذاشته امروز نیز در کارهای تاکتیکی تیمش شرکت کرد.

* بازیکنان درباره دیدار رئال مادرید و بارسلونا با یگدیگر بحث و گفت‌وگو کردند.

استقلال فردا در ورزشگاه دستگردی تمریناتش برای دیدار روز سه شنبه با نفت آبادان پیگیری خواهد کرد.

 

[ یکشنبه بیستم آذر ۱۳۹۰ ] [ 18:3 ] [ Mohammad.E ]

یک گزارش تلخ از عاقبت شکست پرسپولیس در داربی / قتل عام پس از داربی در زرین شهر اصفهان با کلاشنیکف

دو کشته و پنج زخمی حاصل گل دوم مجتبی جباری به پرسپولیس بود.

کلاشنیکفدیروز روزنامه شرق در یک گزارش عجیب از قتل عام توسط یک طرفدار افراطی پرسپولیس با کلاشنیکف در زرین شهر اصفهان خبر داد.این مرد چند روز پیش دستگیر شده است.

 این روزنامه در این باره نوشته است:مردي كه در داربي 71 دو تيم استقلال و پيروزي از ناسزاگويي به تيم محبوبش خشمگين شده و هفت نفر را به رگبار بسته بود در بازجويي‌ها اعلام كرد زمان قتل در حالت عادي قرار نداشت. روز 25شهريور درحالي‌كه دو تيم استقلال و پيروزي براي هفتادويكمين مرتبه رودرروي هم قرار گرفته بودند، مردي اصفهاني كه ساكن محله ورنامخواست زرين‌شهر بود با اين اميد كه تيم پرسپوليس برنده بازي باشد پاي تلويزيون نشست. او با دقت و حساسيت بازي را دنبال مي‌كرد، اما وقتي تيم محبوبش اولين گل را خورد به شدت عصبي شد.
وي با اين اميد كه نتيجه تغيير كند همچنان به گيرنده‌اش چشم دوخته بود كه ناگهان مجتبي جباري دومين گل را وارد دروازه پرسپوليس كرد . پس از آن بود كه اين مرد ديگر نتوانست خودش را كنترل كند و درحالي‌كه بسيار عصباني بود به كوچه رفت و شروع به ناسزاگويي به تيم مقابل كرد در اين بين مردي 65ساله به نام «خدامراد» كه از اهالي همان محله و طرفدار تيم ديگر بود حرف‌هاي مرد ميانسال را شنيد و با او به دليل توهين‌هاي فوتبالي درگير شد اين دو از پيش نيز با هم به شدت اختلاف داشتند و رفتار هوادار پيروزي بهانه تازه‌اي را به خدامراد داده بود اين دعوا دقايقي بعد بدون اينكه حادثه خاصي رخ بدهد پايان يافت . اما خدامراد كه همچنان در وضعيت جنون‌آميزي به سر مي‌برد به خانه رفت و كلاشينكفش را برداشت.

 در اين هنگام عده‌اي از شاهدان دعواي قبلي پشت درخانه خدامراد تجمع كرده و مشغول گفت‌وگو بودند كه مرد 65ساله انگشتش را روي ماشه فشرد و چند گلوله به سمت در شليك كرد تا حاضران را متفرق كند. در اين هنگام اهالي به سمت انتهاي كوچه دويدند اما خدامراد از خانه خارج شد و بي‌هدف به سمت حاضران شليك كرد و باعث شد جوان 33ساله‌اي به نام «يارعلي» از ناحيه سر مورد اصابت گلوله قرار بگيرد و در دم جان ببازد. در اين حين جوان 37ساله‌اي به نام «نورالله» كه شاهد صحنه بود به سمت يارعلي دويد تا شايد بتواند به او كمك كند اما او هم هدف گلوله قرار گرفت و كشته شد. ماجرا به همين جا ختم نشد و اهالي محل با شنيدن سروصداي تيراندازي از خانه‌ها بيرون آمدند و خود را به محل درگيري رساندند.

آنها در حالي بالاي سر مقتولان حاضر شدند كه خدامراد همچنان سلاح در دست در گوشه‌اي كمين كرده بود. او اين بار ناگهان به صورت رگبار چندين گلوله شليك كرد كه در اين ميان يك جوان 27ساله حامي پرسپوليس با اصابت گلوله نقش بر زمين شد و در ادامه يك زن ميانسال و يك دختر جوان و دو مرد نيز هدف گلوله‌هاي بي‌هدف خدامراد قرار گرفتند. خدامراد سپس درحالي‌كه دو نفر را كشته و پنج نفر را زخمي كرده بود پا به فرار گذاشت. با گزارش اين رخداد شاه محمدي، دادستان زرين‌شهر دستور انجام تحقيقات ويژه را صادر كرد و خدامراد بعد از جست‌وجوهاي وسيع و همه‌جانبه بازداشت شد و به قتل اقرار كرد. همچنين ماموران از وي يك قبضه كلاشينكف و 12 تير فشنگ جنگي كشف كردند.

 خدامراد هفته پيش تحت بازجويي قرار گرفت و در اعترافاتش گفت: «تصميم نداشتم دست به چنين كاري بزنم و فقط براي ترساندن اين افراد چند تير به در خانه زدم، اما در ادامه احساسی بر من غلبه كرد و به كوچه رفتم و به صورت بي‌هدف به سمت حاضران شليك كردم.» وي با بيان اين اظهارات با قرار قانوني بازداشت موقت روانه زندان شد و اكنون تحقيقات تكميلي در اين خصوص ادامه دارد. اين در حالي است كه پنج مجروح حادثه بهبود نسبي يافته و هر يك شكايات خود را عليه متهم در دستگاه قضايي طرح كرده‌اند. زرین شهر یکی از شهرهای استان اصفهان است که ددر 41 کیلومتری این شهر قرار دارد. این شهر مرکز شهرستان لنجان استان اصفهان است. جمعیت زرین‌شهر نزدیک به 70 هزار نفر است.

[ یکشنبه بیستم آذر ۱۳۹۰ ] [ 16:35 ] [ Mohammad.E ]
ايران ليگ برتر

تيم بازيها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتياز
1 استقلال 15 10 3 2 27 15 12 33
2 نفت تهران 16 8 6 2 26 18 8 30
3 تراکتورسازي 16 8 4 4 30 22 8 28
5 سپاهان 16 7 6 3 24 15 9 27
6 داماش گيلان 16 6 4 6 21 22 1- 22
7 ذوب آهن 16 4 9 3 17 18 1- 21
8 نفت آبادان 15 5 5 5 23 22 1 20
9 پرسپوليس 15 5 5 5 18 17 1 20
10 فولاد 16 5 5 6 12 16 4- 20
11 شاهين 16 4 7 5 16 16 0 19
12 شهرداري تبريز 16 4 7 5 19 23 4- 19
13 سايپا 16 4 6 6 20 22 2- 18
14 مس 16 4 4 8 15 20 5- 16
15 فجر سپاسي 16 3 6 7 16 22 6- 15
16 ملوان 16 3 5 8 19 21 2- 14
17 راه آهن 15 1 11 3 16 20 4- 14
18 مس سرچشمه 16 3 3 10 13 27 14- 12

[ یکشنبه بیستم آذر ۱۳۹۰ ] [ 13:21 ] [ Mohammad.E ]

فتح‌الله‌زاده:این تیم با تعصب‌ترین استقلال چند دهه اخیر است/می‌توانستیم ۵ گل به پرسپولیس بزنیم/عزیز محمدی پرسپولیسی است

لیگ برتر - علی فتح‌الله‌زاده می‌گوید استقلال می‌توانست دربی را با تفاضل 5 گل ببرد.

به گزارش خبرآنلاین؛ علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل باشگاه استقلال خیلی خوشحال است که تیمش توانسته دوباره دربی را ببرد. او هم مثل سایر استقلالی‌ها از این‌که پرسپولیسی‌ها با مصاحبه‌های انتقادی خود علیه سازمان لیگ سعی کرده‌اند تاریخ برگزاری دربی را به سود استقلال و به ضرر پرسپولیس جلوه بدهند ناراحت است. البته با طعنه از غیبت خسرو حیدری حرف می‌زند. منظورش این است که اگر خسرو هم در دربی بود، پرسپولیس بیشتر از این‌ها گل می‌خورد.
*مصاحبه‌های پرسپولیسی‌ها تا حدودی برد استقلال را کم‌رنگ می‌کند. آن‌ها می‌گویند دربی در تاریخ بدی برگزار شده و آن‌ها چند بازیکن تیمشان را در اختیار نداشته‌اند.
پرسپولیسی‌ها تیمشان را خوب نبسته‌اند. اصلا تیمشان این است. اصلا آن موقعی که ما بازیکنانمان نبودند و همه بازیکنان پرسپولیس بودند، باز هم دو – هیچ پرسپولیس را بردیم. این‌ها تیمشان را خوب نبسته‌اند. مشکل‌شان در بستن تیم است. فکر می‌کردند با این بازیکنان می‌توانستند نتیجه بگیرند، ولی خوب تیم را نبستند. مشکلشان از آنجاست. در این آخرین دربی اگر بچه‌های ما دقت می‌کردند می‌توانستیم دو گل دیگر هم بزنیم.
*شما کی با آقای عزیز محمدی رفیق شدید؟ قبلا با آقای کفاشیان رفیق بودید!
نمی‌دانم والله. اصلا شما می‌دانید که آقای عزیز محمدی خیلی پرسپولیسی است. قرمز است. همه می‌دانند. اصلا ایشان ابایی هم ندارد. خودش می‌گوید طرفدار پرسپولیس است. واقعا هم من برای تاریخ برگزاری داربی راضی نبودم. شما می‌دانید که خسرو حیدری برای ما خیلی مهم بود. بقیه بچه‌ها هم همین‌طور. مجتبی جباری هم با آمپول به بازی رسید. برای ما هم خیلی سنگین بود که گفتند یک هفته دیگر باید با پرسپولیس بازی کنید. چون پرسپولیس سرشار از انگیزه بود و با باخت در دربی، تقریبا امسال تمام جام‌ها را از دست داده بود. این دربی برای پرسپولیسی‌ها حیثیتی بود. ما هم راضی نبودیم. ولی آمدیم بازی کردیم و این‌طوری شد. به هر حال بچه‌های ما فعل خواستن را صرف کردند و بازی را بردیم.
*البته بازی یک جاهایی هم گره خورده بود و حتی پرسپولیس می‌توانست در نیمه دوم گل بزند.
بله. می‌توانستند گل بزنند. آن‌ها از دقیقه 80 تا 90 به ما خیلی فشار آوردند. آن 10 دقیقه را خیلی بهتر بازی کردند. من خودم خیلی استرس داشتم که گل نخوریم. ولی از موقعیت‌هایشان استفاده نکردند. بچه‌های ما هم در وقت‌های اضافی واقعا خوب بازی کردند و خیلی خوشحالم که توانستند نتیجه بسیار خوبی بگیرند.
*معمولا استقلال خیلی زود سیر می‌شود. در شرایطی که پرسپولیس از هم پاشیده بود، استقلال هم به نتیجه رضایت داد.
می‌توانستیم باز هم بزنیم. تیمی مثل پرسپولیس وقتی 3 گل می‌خورد بازی برایش سخت می‌شود. ولی خب ما راضی هستیم. شاکی نیستیم.
*اما به هر حال فرصت مناسبی بود که استقلال با نتیجه‌ای بهتر از این بازی را ببرد.
بله فرصت مناسبی بود. هم این مسابقه، هم آن مسابقه‌ای که دو گل زدیم می‌توانستیم بیشتر از این گل بزنیم. باید با بچه‌ها کار کنیم که یاد بگیرند وقتی می‌توانند بیشتر گل بزنند، بزنند. حالا نه به پرسپولیس، به هر تیمی که حریفمان است باید تا جایی که می‌شود گل بزنیم. ما زود سیر می‌شویم. این برایمان بد است.
*شما دارید در فشار مالی شدید کار را ادامه می‌دهید. اگر این شرایط تداوم داشته باشد به مشکل نمی‌خورید؟ به هر حال بازیکنان تیم هم به خاطر پیروزی‌هایشان توقع دارند پاداش بگیرند.
من برای پنج بازی توانسته‌ام پاداش بدهم و بقیه مسابقات را نتوانسته‌ام. این بچه‌ها استقلالی‌ترین و متعصب‌ترین استقلالی‌های چند دهه اخیر هستند. ولی به هر حال این هم یک بردی دارد و تا یک زمانی کشش پیدا می‌کند و بعد از آن نمی‌شود. اما الان رئیس هیات مدیره دارد تلاش‌های خوبی می‌کند و امیدوارم به زودی این مشکلات را حل کنیم تا بچه‌ها با روحیه بالاتری کار کنند. به زودی هم مسابقات آسیایی ما شروع می‌شود و باید تا آن موقع کاری کنیم که بچه‌ها با آرامش خاطر بیشتری به داخل زمین بروند.
*در مورد سهمیه آسیایی استقلال هنوز هم شبهاتی وجود دارد. هنوز هم خیلی‌ها بر این باورند که استقلال دارد بر سر سهمیه آسیایی خودش با ذوب‌آهن می‌جنگد.
حق ما خدایی این نبود. ما به خاطر عشق به هواداران، هم قسم شده‌ایم که در آسیا هم حق خودمان را بگیریم تا جواب دوستانی که کم لطفی کرده‌اند را بدهیم.
*یک تیم با چهار تا بازی می‌شود قهرمان جام حذفی و می‌رود آسیا، اما نایب قهرمان لیگ مستقیم به آسیا نمی‌رود. شما که عضو کمیته اجرایی فدراسیون هستید نمی‌توانید در مورد این مسائل تصمیماتی بگیرید؟
اول به ما گفتند ایران چهار سهمیه دارد. اما یک دفعه نظرشان را عوض کردند. باید بنشینیم برای این موضوع یک راهکاری تعیین کنیم که غیر از قهرمانی در جام حذفی، امتیازات دیگری هم بگذاریم برای این تیم‌ها. مثلا بگوییم تیمی که قهرمان جام حذفی می‌شود حتما باید جزو چهار تیم برتر لیگ هم بشود تا به آسیا برود. البته الان شاید این حرفم منطقی نباشد ولی باید چنین راهکارهایی را پیدا کنیم. بالاخره باید یک کاری بکنیم.
*ماجرای کرار به کجا کشید؟
قرار شد یک جلسه با معاونین و کادر فنی بگذاریم تا در مورد او تصمیم بگیریم.

[ یکشنبه بیستم آذر ۱۳۹۰ ] [ 12:59 ] [ Mohammad.E ]

عمران‌زاده:قصد بي‌احترامي نداشتم

مدافع استقلال به خاطر اظهاراتش در پايان بازي با پرسپوليس از هواداران و بازيکنان اين تيم عذرخواهي کرد.


 حنیف عمران‌زاده در خصوص صحبت‌هایی که پس از بازی با پرسپولیس انجام داده بود،‌ گفت: بعد از بازی خیلی خوشحال بودم و هنگامی که از من سوال پرسیدند آنگونه جواب دادم که برد پرسپولیس برای ما عادی شده است. جا دارد به خاطر این صحبت از تمامی هواداران، کادر فنی، بازیکنان پرسپولیس و بخصوص علی کریمی عذرخواهی و اعلام می‌کنم قصد هیچ گونه بی‌احترامی به پرسپولیس و هوادارانش را نداشتم. از همین رو به خاطر آن صحبت از تمامی دوستانم در تیم پرسپولیس عذرخواهی کرده و برایشان در ادامه راه آرزوی موفقیت می‌کنم.
 
 مدافع استقلال تاکید کرد: افتخار می‌کنم که چند دوره در تیم ملی در کنار علی کریمی حضور داشتم و به هیچ عنوان دوست ندارم او به خاطر صحبت‌های من ناراحت باشد.
 در فوتبال برد و باخت وجود دارد و اگر حرفی زده‌ام به خاطر خوشحالی پیروزی در دربی بود. اعتقاد دارم تا استقلال نباشد، پرسپولیس نیست و بالعکس و این دو تیم بدون یکدیگر و هوادارانش جذابیتی ندارند.
 
 عمران‌زاده در پایان در خصوص مصدومیت خود گفت: خوشبختانه شرایطم خوب شده و از کادر پزشکی و ماساژور تیم تشکر می‌کنم که من را به بازی با پرسپولیس رساندند.
 

[ شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ ] [ 22:52 ] [ Mohammad.E ]

شریفات: مجیدی تا آخر عمر، شرمنده ام کرد/رویای من به حقیقت تبدیل شد

لیگ برتر - سایت رسمی باشگاه استقلال نوشت:

اسماعیل شریفات در خصوص گلزنی‌اش در داربی گفت:« برای این بازی خیلی انگیزه داشتم. قبل از بازی هم خیلی‌ها به من گفتند که در داربی می‌توانی گل بزنی. به هر حال از موقعیت به وجود آمده استفاده کردم و توانستم بهترین لحظه زندگی‌ام را رقم بزنم. البته مجیدی خیلی به من کمک کرد که رویایم به حقیقت بپیوندد.»

او ادامه می دهد:« گلزنی در داربی به همراه بستن بازوبند کاپیتانی رویایی بود که اصلاً فکرش را نمی‌کردم به حقیقت بپیوندد ولی آقا فرهاد، من را تا آخر عمرم شرمنده کرد تا هیچ وقت این لطفش را فراموش نکنم.»

شریفات در ادامه گفت:« قبل از بازی مجیدی به من گفته بود که اگر گل بزنی حتماً بازوبند را به تو می‌‌دهم. به خاطر همین بود که بعد از گلزنی‌ام، بازوبند را به دستم داد. لحظه‌ای که هیچ‌وقت فراموش نمی‌کنم.»

وی در پایان درخصوص برد در داربی هم گفت:« بازی واقعا بازی خیلی قشنگی بود و خدا را شکر می‌کنم که توانستیم باز هم به پیروزی برسیم تا یک رکورد بی‌نظیر را از خود به جای بگذاریم. واقعاً کسب 4 برد متوالی در داربی رکوردی ماندگار است که به نام استقلال به ثبت رسید. امیدوارم بتوانیم به همین روند ادامه دهیم.»
 


تهمینه میلانی: حجازی در دوره غول ها مطرح شد/هرگز او را ندیدم اما می دانم قهرمان نسل ما بود

لیگ برتر - سایت رسمی ناصر حجازی نوشت:

تهمینه میلانی از فیلمنامه نویسان و کارگردانان مطرح سینمای ایران است . میلانی ساخت فیلمهایی چون بچه های طلاق ، دو زن ، نیمه پنهان ، واکنش پنجم ، زن زیادی ، آتش بس ، تسویه حساب ، سوپر استار و ...را در کارنامه دارد. میلانی در دوره هشتم جشنواره فیلم فجر برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم ( بچه های طلاق ) و در دوره هفدهم همان جشنواره برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه ( دو زن ) شد . میلانی در جشنواره های داخلی و خارجی دیگر همچون مصر ، سوئیس و...جوایز و افتخارات بسیاری کسب کرده است.

با تهمینه میلانی که از علاقه مندان به ورزش فوتبال نیز می باشد ازناصر حجازی صحبت کردیم که در ادامه می خوانید :

شناخت خود از ناصر حجازی را بیان کنید.

متاسفانه هیچگاه با ناصر حجازی از نزدیک برخوردی نداشتم اما بخوبی ازوی که قهرمان نسل ما بود شناخت کافی دارم و همواره اخبار مربوط به ایشان را پیگیری می کردم. حتی در زمان بیماری نیز دورادور جویای احوال و سلامتی ایشان بودم و صادقانه بگویم که کمی خجالت مانعی بود تا به ملاقات وی بروم. زمانی که حجازی فوت کرد ، احساس کردم که برادر خود را از دست داده ام و برای وی تا ابد از صمیم قلب احترام ویژه ای قائل هستم.

 تهمینه میلانی دلیل محبوبیت ناصر حجازی را چه می داند.

محبوبیت افتخاری است که کمتر کسی از آن برخوردار است و ناصر حجازی این افتخار را در کنار قهرمانی بهمراه دارد. حجازی به مردم کشورش وفادار بود و همین وفاداری محبوبیت وی را محکم تر میکرد . انسانهایی که به مردم پشت نکنند و احترام به آنها را از یاد نبرند ، محبوب قلبها خواهند بود.

 اگر از ناصر حجازی خاطره ای دارید ، بیان کنید.

 ساده بگویم که حجازی در دوره غولها به اوج رسید و همین عامل در کنار جذابیتهای ظاهری و اخلاقی باعث شده بود تا بیشتر از سایرین مورد توجه باشد.من و همسرم محمد نیک بین از دوستداران ورزش فوتبال هستیم و به حجازی علاقه ویژه ای داریم. در واقع حضور حجازی در درون دروازه یا بر روی نیمکت مربیگری جلوه خاصی به هر دیدار میداد و ارزش آن بازی را بیشتر میکرد به همین علت خانواده من تمام دیدارهایی که از وی تماشا کرده است را خاطره انگیز می داند و تاسف آور است که در دفعات بسیار از حضور حجازی در درون دروازه یا نیمکت مربیگری محروم بودیم.

 به نکته خوبی اشاره کردید ، ناصر حجازی در اوایل دهه 60 هم بر اساس قانون بی پایه و اساس 29 ساله ها که ظاهرا فقط به قصد حذف وی اجرا شد از حضور در درون دروازه تیم ملی محروم گردید. بعنوان یک فیلمساز و فیلمنامه نویس نگاه خود را به این مورد بیان کنید.

 بعد از انقلاب کنترل کردن ستاره ها شکل گرفت. اتفاقی که با منطق سازگار نیست و بهتر است که بگویم امکان پذیر نمی باشد. فوتبال یا سینما و حرفه هایی مشابه با ستاره ها جذابیت دارند و با محدود کردن ستاره ها به نابودی این حرفه ها کمک کرده ایم. هر چند که مردم فوتبال را برای فوتبال دوست دارند اما در کنار این مهم حضور ستاره ها به فوتبال رونق بیشتری می دهد .حال ستاره ها را حذف کنیم در واقع بخش بزرگی از جذابیت فوتبال را نادیده گرفته ایم. بعنوان مثال در شرایط فعلی مسی یا رونالدو را کنار بگذارند در اصل همان جذابیتی که گفتم از تیمهای آنها گرفته می شود. حذف حجازی یا بسیاری از ستارگان سینما در ایران نیز اینگونه بود.سالها طول کشید تا دروازه بانی چون حجازی به دروازه تیم ملی ایران شور و هیجان ببخشد.البته نا گفته نماند که حذف حجازی ضربه ای به جایگاه حقیقی وی وارد نکرد . حجازی به دلیل وفاداری به اصول فردی هیچگاه از ارزش و شخصیت واقعی اش کاسته نشد و حتی بیشتر نیز شد.

علیرضا رئیسیان در گفتگو با پرتال شخصی ناصر حجازی عنوان کرد که در فیلم نیمه پنهان به تهیه کنندگی وی و کارگردانی شما قرار بود تا ناصر حجازی ایفاگر نقش اصلی مرد فیلم باشد که این اتفاق نیفتاد و حتی رئیسیان نیز از تهیه کنندگی فیلم کناره گیری نمود، در اینباره صحبت کنید.

قرار بود از حجازی بدلیل محبوبیت ، چهره و جذابیت ظاهری در این فیلم استفاده کنیم اما شنیدیم که حجازی مخالف حضورش در سینما است و قبل تر نیز به پیشنهادات دیگر پاسخ منفی داده است و از اینرو همسرم محمد نیک بین آن نقش را ایفا نمود.

ناصر حجازی را در یک جمله توصیف نمایید.

 تعریف ناصر حجازی در یک جمله کار ساده ای نیست.توصیف مردی با قهرمانیهای بسیار و خصوصیات والای اخلاقی در یک جمله امکان پذیر نمی باشد.

 و حرف پایانی.

 زندگی با ستاره ها کار ساده ای نیست بخصوص ناصر حجازی که بسیار مورد توجه بود و من همواره وی و همسرشان را تحسین کرده ام که کیان و قداست خانواده را حفظ کردند. برای بهناز شفیعی همسر ناصر حجازی احترام قلبی خاصی قائل هستم که در تمامی مراحل زندگی بخصوص این اواخر پشت مردش ایستاد.شاید بسیاری از افراد پشت پا زدن به مسایل اخلاقی را نوعی روشنفکری و مدرن فکر کردن عنوان کنند که معتقدم این افراد تظاهر به روشنفکری دارند در حالیکه افکار باز همسو با اخلاق و انسانیت است و انسانیت جز تلاش برای رسیدن به درک و شعور والا و وجدانی سالم نیست. تلاش برای حفظ کیان خانواده بخشی از روشنفکری واقعی است که خانواده حجازی از این حیث نیز قابل تقدیرند.
 

[ شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ ] [ 22:34 ] [ Mohammad.E ]

کد خبر : 58470     زمان ارسال : شنبه 19/09/1390 14:34

فتح الله زاده: پرسپوليس بهانه تراشي نکند

مدير عامل باشگاه استقلال با بيان اين که پرسپوليس تيم بسيار بزرگي است، گفت: سرخپوشان نبايد با گفتن اين که بازيکن نداشته‌اند، بهانه جويي کنند و پيروزي ما را لوث کنند.


 علي فتح الله زاده اظهار کرد: در فوتبال هميشه برد و باخت هست، اما نکته‌اي که مهم است اين که نبايد برد کسي را لوث کنيم. من احترام زيادي براي پرسپوليس قائلم چرا که اين تيم بسيار بزرگ است و انصافا در 90 دقيقه بازي خوب کار کردم، اما اين که مي‌گويند بازيکن نداشته‌اند، اصلا درست نيست. شما بگوييد کدام بازيکن پرسپوليس سطحش پايين بود. يا آن روز که همه بازيکنانش را داشتند، چرا دو بر صفر بر ما باختند؟ پس بهتر است بهانه جويي نکنيم و واقعيت‌هاي فوتبال را بپذيريم.

 وي در ادامه با تمجيد از عملکرد برخي از بازيکنان پرسپوليس در داربي جام حذفي گفت: من واقعا از بازي زيباي علي کريمي لذت بردم. او يک تنه داشت بازي را پيش مي‌برد. همين طور مهرداد اولادي که بازيکن بسيار خوبي است و پيش از آغاز فصل همه تيم‌ها او را مي‌خواستند. تيمي که جمعه در برابر ما ايستاد، شش ملي‌پوش داشت. هواداران پرسپوليس بايد به آقاي رويانيان که مدير کاربلدي است و تازه به اين باشگاه آمده است فرصت بدهند تا بتواند برنامه‌هايش را پياده کند.

 مدير عامل باشگاه استقلال درباره داربي روز جمعه نيز خاطر نشان کرد: تيم ما تا دقيقه 90 پا به پاي پرسپوليس بازي کرد و حتي از دقيقه 15 تا 45 نيمه اول نسبت به حريف سرتر بوديم. البته پرسپوليسي‌ها از دقيقه 80 تا 90 بسيار خوب کار کردند و بهتر از ما بودند. در وقت‌هاي اضافه ما بسيار بهتر بازي کرديم و اگر کمي دقت مي کرديم زدن چهار يا پنج گل به پرسپوليس دور از دسترس نبود. مطمئنا وقتي تيمي مثل پرسپوليس سه گل از ما مي‌خورد، شيرازه تيمي‌اش مي‌پاشد و امکان خوردن گل‌هاي بيشتر را زياد مي‌کند.

 فتح‌الله‌زاده ادامه داد: به هر حال فوتبال همين است. يک روز ما پرسپوليس را مي‌بريم و يک روز آن‌ها ما را شکست مي‌دهند. اين شکست اصلا از توانمندي‌هاي پرسپوليس کم نمي‌کند. پرسپوليس تيم بسيار بزرگي است و من اميدوارم هر چه زودتر اوضاعش را بهبود بخشد و خودش را در ليگ برتر احيا کند. تصور من اين است که اين تيم پرسپوليس با بازي که برابر ما انجام داد، مي‌تواند هر تيمي را شکست دهد و تا رتبه دوم يا سوم جدول بالا بيايد. من واقعا اميدوارم که اين اتفاق بيفتد.

 تيم فوتبال استقلال با پيروزي برابر پرسپوليس و صعود به نيمه نهايي جام حذفي شانس خود را براي رسيدن به قهرماني اين جام افزايش داد. اين تيم همچنين هم اکنون صدرنشين ليگ برتر و مدعي اول قهرماني در اين ليگ است. آبي پوشان تهراني انگيزه زيادي نيز براي موفقيت در آسيا دارند. فتح‌الله‌زاده در اين رابطه به ايسنا گفت: با بازيکنان، کادر فني و هواداراني که استقلال دارد، رسيدن به اين دو جام آرزوي بلند پروازانه‌اي نيست و کاملا در دسترس ما است، اما شرايط در آسيا متفاوت است و تيم‌هاي حاشيه خليج فارس از بازيکنان بسيار خوب خارجي سود مي‌برند. من مطمئن هستم که استقلال در ليگ قهرمانان آسيا نماينده شايسته‌اي براي ايران خواهد بود.

 وي در ادامه برنامه‌هاي باشگاه استقلال را براي گذراندن تعطيلات نيم فصل ليگ برتر اين گونه شرح داد: ما در اين تعطيلات سعي مي‌کنيم با يک تيم خارجي بازي کنيم که اين بازي يا در ايران و يا در دبي برگزار خواهد شد. هم اکنون چند تيم از ما براي بازي دعوت کرده‌اند که در ميان آن‌ها يک تيم ملي آفريقايي و دو باشگاه عربي حضور دارند. همچنين ما قصد داريم در طول تعطيلات يک مهاجم و يک مدافع خوب را به تيم اضافه کنيم.

 فتح‌الله‌زاده در ادامه و در واکنش به صحبت‌هاي رييس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال که گفته بود بيشتر توهين‌هاي مطرح شده در داربي از سوي هواداران استقلال بوده است، گفت: آقاي حسن زاده در اين زمينه اشتباه فاحشي مي‌کند. ما فيلم‌هايي را در اختيار داريم که نشان مي‌دهد در طول بازي توهين‌هاي زيادي به تيم ما شده است که حتي نمي‌توانم آن‌ها را به زبان بياورم. احتمالا اين توهين‌ها را آقاي حسن زاده نشنيده‌اند که من سعي مي‌کنم اسناد و مدارک خود را به دست ايشان برسانم.

 فتح‌الله‌زاده همچنين درباره صحبت‌هاي مهدي رحمتي که از «حاشيه سازي‌هاي پرسپوليسي‌ها پيش از داربي» انتقاد کرده بود تصريح کرد: متاسفانه برخي دوستان ما برايمان خيلي حاشيه درست مي‌کنند. ما حتما اسناد و مدارک خود را به دست مسئولان ذيربط مي‌رسانيم. حتي ديروز به من گفتند که هواداران نسبت به گزارش داربي معترض بوده‌اند. البته من نشنيده‌ام که در گزارش چه صحبت‌هاي مطرح شده بود. پيمان يوسفي از گزارشگران خوب و توانمند تلويزيون است، اما بايد بررسي کنيم که چرا هواداران ما از صحبت‌هاي او ناراحت شده‌اند. به من گفته‌اند از پايان بازي تاکنون بالغ بر 300 هزار پيامک به باشگاه استقلال رسيده که حاکي از اعتراض هواداران نسبت به گزارش بازي است.

مدير عامل باشگاه استقلال در ادامه درباره بازي آخر تيمش در نيم فصل ليگ برتر برابر نفت تهران گفت: وقتي که تيمي مثل استقلال به موفقيت‌هاي زيادي دست پيدا مي‌کند، همه تيم‌ها انگيزه زيادي براي بازي با آن دارند. نفت تهران هم يکي از رقباي ماست، اما مطمئن هستم که پرسپوليس مي‌تواند در پايان فصل، جاي اين تيم را در رتبه دوم جدول بگيرد. باخت در يک بازي مانند داربي مي‌تواند کمر يک تيم را بشکند، اما اميدوارم اين اتفاق براي پرسپوليس رخ ندهد تا اين تيم بايد از جاي خود بلند شود و به رتبه‌هاي بالاتر صعود کند.

 فتح‌الله‌زاده درباره آخرين وضعيت کرار جاسم نيز تصريح کرد: فردا در باشگاه جلسه‌اي داريم که تصميم نهايي درباره اين بازيکن مي‌گيريم. اکنون چند تيم داخلي و يک تيم عربي کرار را از ما خواسته‌اند. ما هنوز نگفته‌ايم که کرار را به چه تيمي مي‌دهيم که کسي بخواهد موافق يا مخالف باشد و همين طور نگفته‌ايم که او را به تيم‌هاي ايراني نمي‌دهيم. اگر پيشنهاد خوبي از سوي يک تيم ايراني داشته باشيم حتما به آن فکر مي‌کنيم. در مجموع بايد بگويم که کرار جاسم بازيکني نيست که روي دستمان بماند.


 باشگاه استقلال مجتبي جباري را که بر عليه کادر فني اين تيم صحبت‌هاي را مطرح کرده بود، تنها يک جلسه محروم و 30 ميليون تومان جريمه کرد و پس از پيروزي در داربي 10 ميليون تومان از جريمه اين بازيکن را کاست. منتقدان ضمن اين که اين کار باشگاه را مصداق بازيکن سالاري دانسته بودند، گفته بودند که با اين روند استقلال مجبور مي‌شود به جباري پاداش هم بدهد! فتح‌الله‌زاده در واکنش به اين صحبت‌ها گفت: معلوم است که به او پاداش مي‌دهيم. اگر جباري در هر داربي دو گل به پرسپوليس بزند و در ساير بازي‌ها نيز خوب کار کند، حتما تشويقش مي‌کنيم.

 وي افزود: مساله جباري اصلا و ابدا مصداق بازيکن سالاري نبود. ما او را يک جلسه محروم کرديم، در حالي که برابر شهرداري تبريز به حضور او نياز داشتيم. همچنين او را 30 ميليون تومان جريمه کرديم که اصلا مبلغ کمي نيست. ما با جباري برخورد سخت و قانوني کرده‌ايم، اما اسير جوسازي عده‌اي که طرفدار قرمزها هستند و مي‌خواستند ما را تحريک کنند که بيشتر به او سخت بگيريم، نشديم.

 مدير عامل باشگاه استقلال در پايان گفت: از همه هواداران دو تيم استقلال و پرسپوليس و به ويژه‌ طرفداران تيم خودمان تشکر مي‌کنم که در سرماي پاييز به ورزشگاه آمدند و ما را تشويق کردند. خوشحالم که طرفداران ما در بازي جمعه بيش از پرسپوليسي‌ها بودند. از کادر فني، بازيکنان و معاونين و مسئولان باشگاه نيز تشکر ويژه‌ مي‌کنم.

[ شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ ] [ 22:24 ] [ Mohammad.E ]

تيموريان: براي حميد استيلي خيلي ناراحتم/ نيت پاس من مجيدي بود ولي قسمت بود به شريفات برسد/ از جباري خواهش كردم كه بازي كند

من اين پاس گل و اين برد را به مرحوم ناصر حجازي تقديم مي‌كنم و همچنين همه هواداران استقلال

Steghlal Perspolisآندرانيك تيموريان مثل اكثر بازي‌هايي كه براي استقلال انجام مي‌دهد، در ديدار مقابل پرسپوليس هم نمايش خوبي داشت و يكي از بازيكنان تأثيرگذار تيمش بود. آندو حتي توانست پاس گل سوم استقلال را به اسماعيل شريفات بدهد.

تيموريان در گفت‌وگو با خبرنگار سايت گل حرف‌هايش در مورد بازي را اينگونه آغاز مي‌كند:« به نظر آندرانيك تيموريان اين بازي براي هر دو تيم سخت بود چون هم دربي و هم اينكه اين ديدار در جام حذفي برگزار مي‌شد و بالاخره يك تيم بايد از اين جام كنار مي‌رفت. هر دو تيم فرصت‌هايي براي گلزني داشتند ولي ما با بي‌دقتي يا بدشانسي فرصت‌ها را از دست داديم و كار به وقت اضافه كشيد.»

آندو ادامه مي‌دهد:«‌ ما مطمئنن بوديم پرسپوليس با توجه به غيبت چند بازيكن خود از لحاظ بدني تحليل مي‌رود. البته اين شرايط براي ما هم وجود داشت ولي در ابتداي فصل خيلي خوب بدنسازي كرديم و هر چه از زمان بازي مي‌گذشت شرايط بدني بازيكنان استقلال بهتر مي‌شد. ما اين شرايط بدني را مديون مولايي بدنساز تيم هستيم كه بدن بازيكنان را به اين سطح رسانه است.»


تيموريان تأكيد مي‌كند:« به نظر من از دقيقه 60 به بعد ضريب اشتباهات بازيكنان پرسپوليس در پاس دادن بيشتر شد و اين به خاطر فشاري بود كه روي بازيكنان اين تيم وجود داشت. از دقيقه 60 به بعد من، مجتبي و كيانوش در ميانه ميدان بازي را كنترل كرديم و جنگ  هافبك‌ها را برديم از طرفي ديگر بازيكنان هم نهايت تلاش خود را انجام دادند و در نهايت در وقت اضافه به آنچه كه مي‌خواستيم رسيديم. پرسپوليس هم تلاش كرد كه گل بزند ولي حتي اگر ما گل اول را هم ديرتر مي‌زديم باز هم اين پرسپوليس بود كه بيشتر سختي مي‌كشيد.»

از آندو در مورد پاس گلي كه به اسماعيل شريفات داد سوال مي‌كنيم و او اينگونه جواب مي‌دهد:« آندرانيك تيموريان اهل دروغ گفتن نيست. من آن پاس را به اين نيت دادم كه به فرهاد مجيدي برسد ولي شريفات در يك مسير موازي با مجيدي قرار داشت و قسمت اين بود كه توپ به او برسد و من خوشحالم كه شريفات به عنوان يك بازيكن تعويضي گل زد. من اين پاس گل و اين برد را به مرحوم ناصر حجازي تقديم مي‌كنم و همچنين همه هواداران استقلال.»

آندو هميشه يك پاي ثابت خوشحالي‌هاي مجتبي جباري بعد از گلزني است. او در اين مورد مي‌گويد:«‌ من و مجتبي حدود 10سال است كه با يكديگر رفيق هستيم و درك متقابلي از يكديگر داريم. مجتبي قبل از اين ديدار از ناحيه كشاله مصدوم بود و نمي‌خواست بازي كند ولي من به او گفتم كه به خاطر من و بازيكنان مقابل پرسپوليس به ميدان برود كه او هم قبول كرد. من اصلا كاري به اين موضوع ندارم كه جباري گل زد يا اينكه بهترين بازيكن زمين شد ولي بايد بگويم كه او براي استقلال از جان مايه گذاشت.»

از تيموريان در مورد استعفاي حميد استيلي سوال مي‌كنيم كه او اينگونه جواب مي‌دهد:«‌ من واقعا براي استيلي ناراحتم. او هر چه داشت براي پرسپوليس گذاشت و لياقتش اين نبود كه استعفا بدهد. استيلي شب و روز براي پرسپوليس زحمت كشيد و تيمش در بازي‌هاي اخير روند خوبي داشت. با اين حال چهره‌اي مثل حميد استيلي را هيچ وقت نبايد فراموش كرد چرا كه او افتخارات زيادي را براي اين فوتبال  كسب كرده است.»

[ شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۰ ] [ 13:45 ] [ Mohammad.E ]
   ........   مطالبقدیمی‌تر>>

.: Weblog Themes By fcnews.blogfa.com:.

درباره وب

خــــــــداحافظ 7مـــــــــــــــــــــقدس
امکانات وب